Company Logo

Od kilkunastu już lat Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim jest największym turniejem w całym województwie kujawsko-pomorskim. Przy kowalewskich szachownicach można było zobaczyć wielu znakomitych szachistów, którzy na stałe wpisali się do historii polskich szachów, np. Jacka Bielczyka, Radosława Wojtaszka, Roberta Kuczyńskiego, Mirosława Grabarczyka, Andrzeja Maciejewskiego, Zbigniewa Szymczaka i Adama Borchardta.

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Strona Główna

Kontakt

Sprawy organizacyjne:

Benedykt Mroziński
tel. (56) 6841919 lub 606637317
Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie
tel/fax (56)6841058,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Sprawy sportowe:

Anna Mrozińska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Sędzia Główny

Paweł Jaroch

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Administrator strony

Paweł Mroziński

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

 

Add a comment

Dzień 1

W piątek 10 lipca 2015 roku rozpoczął się XXII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Kowalewo Pomorskie 2015” pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego Andrzeja Grabowskiego. Otwarcia turnieju w imieniu patrona dokonała Sekretarz Gminy pani Ewa Bąk. Przybyłych szachistów i gości przywitała również Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Barbara Niewidział oraz główny organizator wszystkich 22 zawodów Benedykt Mroziński. W kuluarach mawiało się, że oprócz pana Benedykta na większej ilości festiwali kowalewskich był tylko Chuck Norris, ale w przypadku jedynego człowieka, który przeszedł Need For Speed na pieszo – wszystko jest możliwe.

Na XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy do Kowalewa Pomorskiego zjechało około 270 szachistów i szachistek oraz ich opiekunowie i trenerzy, którzy rywalizować tutaj będą przez 7 dni w ramach 7 grup rozgrywkowych w zależności od wieku oraz posiadanych rankingów. Zmagania toczą się wśród zawodników przybyłych z terenu całej Polski, jest też jeden Niemiec, jednak większość uczestników stanowią szachiści województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego. Nad tak liczną grupę uczestników stara się zapanować sędzia główny turnieju IA Paweł Jaroch, któremu asystują Anna Mrozińska, Paweł Mroziński, Marek Kubicki oraz Jarosław Wiśniewski. Tempo gry w grupie A i B wynosi 90 minut plus 30 sekund za ruch dla zawodnika. W pozostałych grupach jest to 90 minut, z tym że w grupie C rozłożone na 60 minut plus 30 sekund za ruch.

Nasiąknięci bogatym i wieloletnim doświadczeniem organizatorzy zadbali również o szereg innych atrakcji dla uczestników zawodów, takich jak chociażby wyjazdy do toruńskiego Planetarium czy na koncert Chopinowski w Szafarni. Oczywiście dostępna jest niedawno otwarta pływalnia miejska oraz boiska do niemal każdej gry zespołowej w ramach kompleksu sportowego Orlik.                       W niedzielny wieczór 12 lipca od godziny 19.00 planuje się zorganizować piknik szachowy przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim, na który wstęp mają wszyscy chętni.

Relacjonując pierwszy dzień trwania zawodów można stwierdzić, że w większości przypadków przebiegł on „planowo” pod dyktando faworytów. Oczywiście zdarzyły się niespodzianki na miarę ojcostwa Ryszarda Kalisza, ale są one nieodzownym elementem każdych zmagań szachowych. Cieszy szczególnie rosnący poziom gry młodzieży, z którymi „starym wyjadaczom” coraz ciężej jest rywalizować. W turnieju Open jedyną taką mini sensacją była porażka Tomasza Raka z SKS SMOL-BUD Giżycko z Przemysławem Kindlerem z KS Korony Gdańsk, a pozostałe partie przebiegły planowo. W turniejach B i C „poległo” więcej faworytów, w wielu przypadkach w pojedynkach ze zdolną i waleczną młodzieżą. Ostra walka od pierwszych rund toczy się też w zawodach juniorskich wśród których najmłodszą grupą są  młodzi szachiści do lat 8. Ciekawsze pojedynki, tabele, statystyki mogą państwo śledzić na bieżąco na stronie chessarbitra: http://www.chessarbiter.com/turnieje.php. Natomiast fotorelacja z otwarcia zawodów dostępna jest na stronie MGOK w Kowalewie Pomorskim: http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6755&Itemid=16

Tekst: Jarosław Wiśniewski

Add a comment

Harmonogram XXII Turnieju w Kowalewie Pomorskim

Harmonogram XXII Turnieju w Kowalewie Pomorskim

 9 lipca - 20:00 Obowiązkowa odprawa techniczna
 10 lipca - 10:00 I Runda
 11 lipca - 10:00 II runda
 12 lipca - 10:00 II runda
 13 lipca - 10:00 IV runda 16:00 V runda
 14 lipca - 10:00 VI runda
 15 lipca - 10:00 VII runda 16:00 VIII runda
 16 lipca - 9:00 IX runda

Add a comment

Dzień drugi - kilka zdjęć

Opublikowałem kilka zdjęć z dnia drugiego.

Zapraszam do galerii

 

Add a comment

Blitz 2013

Jak co roku odbędzie się turniej błyskawiczny. W tym roku będzie on zgłoszony do oceny rankingowej FIDE.

Wpisowe 15zł.

Zgłoszenia przez Serwis CAP


W ramach przypomnienia wyniki z roku ubiegłego.

Add a comment

Harmonogram

Harmonogram XX Turnieju w Kowalewie Pomorskim:

 

 9 lipca - 20:00 Obowiązkowa odprawa techniczna
 10 lipca - 10:00 I Runda
 11 lipca - 9:30 II runda 15:30 III runda
 12 lipca - 9:30 IV runda
 13 lipca - 9:30 V runda 15:30 VI runda
 14 lipca - 15:30 VII runda
 15 lipca - 9:30 VIII runda
 16 lipca - 9:30 IX runda

Add a comment

Symultana z Marcinem Sieciechowiczem

Wczoraj wieczorem odbyła się symultana z ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju w Kowalewie mm. Marcinem Sieciechowiczem. Zainteresowanie było duże i w rezultacie zamiast planowanych 20 przeciwników mistrz miał aż 25 rywali. Konfrontacja przyciągnęła wielu kibiców, zarówno szachowych jak i mieszkańców miasta Kowalewo.

 

Na 25 pojedynków Marcin zwyciężył w 11, zremisował 12 i tylko 2 przegrał. Pogromcami naszego mistrza byli: Kacper Polok grający w grupie A oraz Konrad Szczygieł z grupy B.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z symultany.

Gratulujemy!!!

Add a comment

Pierwsze zdjęcia 2012

Właśnie udostępniłem pierwszą galerię zdjęć z otwarcia turnieju jak i z odprawy. Zapraszam do zerknięcia: http://szachywkowalewie.pl/index.php/zdjecia/category/5-2012 Obecnie jest tam zaledwie 96 fotek.

Odprawa techniczna

 

Zapraszam również na nasz profil na facebooku: http://www.facebook.com/szachywkowalewie

Add a comment

Gramy!!!

Turniej wystartował!

Właśnie trwa pierwsza runda. W grupie A prowadzona jest transmisja: http://pasqd.webd.pl/szachy/tfd.htm

Kilka ustaleń:

  • W grupie A tempo gry jest bardziej cywilizowane: 90'+30''
  • Zgodnie z przewidywaniami połączone zostały grupy juniorów do lat 14 i 16.

Zespół sędziowski:

Paweł Jaroch - sędzia główny

Sędziowie asystenci:

  • Anna Mrozińska 
  • Hanna Garbowska
  • Jan Nogal
  • Paweł Mroziński

Zbiorczy serwis ChessArbitra dla całego turnieju: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_2018/

Add a comment

Aktualności na Facebooku

Jak widać po prawej stronie witryny nasz turniej jest obecny na Facebooku. Tam też będziemy publikować wiele informacji. Jednak wszystkie sprawy związane z przeprowadzeniem turnieju dalej będziemy umieszczać tutaj.

Zapraszam: http://www.facebook.com/szachywkowalewie

Add a commentPowered by Joomla!®. Designed by: themza templates affordable hosting Valid XHTML and CSS.