Company Logo

Od kilkunastu już lat Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim jest największym turniejem w całym województwie kujawsko-pomorskim. Przy kowalewskich szachownicach można było zobaczyć wielu znakomitych szachistów, którzy na stałe wpisali się do historii polskich szachów, np. Jacka Bielczyka, Radosława Wojtaszka, Roberta Kuczyńskiego, Mirosława Grabarczyka, Andrzeja Maciejewskiego, Zbigniewa Szymczaka i Adama Borchardta.

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Strona Główna

Serwisy 2013

Grupy OPEN:

Turnieje dziecięce:

Add a comment

Serwisy Turniejowe 2014

Grupy OPEN:

Turnieje dziecięce:

Add a comment

Wyniki Blitza

Wczoraj o godzinie 20:00 odbył się tradycyjny turniej błyskawiczny. Wzięło w nim udział ponad 80 szachistów. Jak co roku, na liście startowej znaleźli się nie tylko uczestnicy turnieju, ale również zawodnicy z okolic, którzy z różnych względów nie mogą grać w głównych grupach turniejowych. W taki właśnie sposób na liście startowej pojawili się im Krzysztof Żołnierowicz oraz fm Aleksander Kraiński.

Przebieg turnieju był naprawdę bardzo ciekawy, dużo było zaskakujących rozstrzygnięć i małych dramatów. Przykładem może być przypadek zwycięzcy turnieju Karola Jarocha, który w pierwszej rundzie poległ w walce z dużo słabszym zawodnikiem i po serii 9 kolejnych zwycięstw znalazł się na czele stawki i swojej przewagi już nie oddał.

Pierwsza trójka turnieju:

  1. Jaroch Karol
  2. Jędrzej Długosz
  3. Sieciechowicz Marcin

Najlepszą zawodniczką była Cichocka Urszula.

Pełne wyniki

Add a comment

Wyniki turnieju błyskawicznego

Wczoraj na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie odbył się tradycyjny turniej błyskawiczny. Udział w nim wzięło prawie 100 zawodników, a wśród nich i tacy, którzy nie grają w turnieju głównym i przybyli tylko na blitza.

Od samego początku faworytem był mistrz międzynarodowy Marcin Sieciechowicz, który pewnie zwyciężał rywali i zaliczył serię 7 kolejnych zwycięstw. Jego serię zatrzymał Kacper Polok, który jako pierwszy urwał połówkę Marcinowi. I chociaż wydawało się, że nic nie zatrzyma głównego faworyta w marszu po pierwsze miejsce, ten nie zdołał wygrać żadnej partii do końca turnieju.

W ostatnim etapie do walki o końcowe zwycięstwo włączyli się inni wysoko notowani zawodnicy: Michał Obruśnik i Jędrzej Długosz. Mistrz Jędrzej namieszał w klasyfikacji wygrywając w 10 rundzie z wciąż liderującym Sieciechowiczem. Spowodowało to, że na rundę przed końcem czterech zawodników dzieliło pierwsze miejsce z taką samą liczbą punktów. W tej sytuacji najlepiej odnalazł się Michał Obruśnik, który jako jedyny z liderów odniósł zwycięstwo w ostatniej rundzie i to on zwyciężył turniej.

Wyniki

Add a comment

Serwisy Turniejowe 2012

Serwisy Turniejowe:

Grupy dziecięce:

Add a commentPowered by Joomla!®. Designed by: themza templates affordable hosting Valid XHTML and CSS.