Company Logo

Od kilkunastu już lat Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim jest największym turniejem w całym województwie kujawsko-pomorskim. Przy kowalewskich szachownicach można było zobaczyć wielu znakomitych szachistów, którzy na stałe wpisali się do historii polskich szachów, np. Jacka Bielczyka, Radosława Wojtaszka, Roberta Kuczyńskiego, Mirosława Grabarczyka, Andrzeja Maciejewskiego, Zbigniewa Szymczaka i Adama Borchardta.

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Strona Główna

Wyniki turnieju błyskawicznego

Wczoraj na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie odbył się tradycyjny turniej błyskawiczny. Udział w nim wzięło prawie 100 zawodników, a wśród nich i tacy, którzy nie grają w turnieju głównym i przybyli tylko na blitza.

Od samego początku faworytem był mistrz międzynarodowy Marcin Sieciechowicz, który pewnie zwyciężał rywali i zaliczył serię 7 kolejnych zwycięstw. Jego serię zatrzymał Kacper Polok, który jako pierwszy urwał połówkę Marcinowi. I chociaż wydawało się, że nic nie zatrzyma głównego faworyta w marszu po pierwsze miejsce, ten nie zdołał wygrać żadnej partii do końca turnieju.

W ostatnim etapie do walki o końcowe zwycięstwo włączyli się inni wysoko notowani zawodnicy: Michał Obruśnik i Jędrzej Długosz. Mistrz Jędrzej namieszał w klasyfikacji wygrywając w 10 rundzie z wciąż liderującym Sieciechowiczem. Spowodowało to, że na rundę przed końcem czterech zawodników dzieliło pierwsze miejsce z taką samą liczbą punktów. W tej sytuacji najlepiej odnalazł się Michał Obruśnik, który jako jedyny z liderów odniósł zwycięstwo w ostatniej rundzie i to on zwyciężył turniej.

Wyniki
Powered by Joomla!®. Designed by: themza templates affordable hosting Valid XHTML and CSS.