Company Logo

Od kilkunastu już lat Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim jest największym turniejem w całym województwie kujawsko-pomorskim. Przy kowalewskich szachownicach można było zobaczyć wielu znakomitych szachistów, którzy na stałe wpisali się do historii polskich szachów, np. Jacka Bielczyka, Radosława Wojtaszka, Roberta Kuczyńskiego, Mirosława Grabarczyka, Andrzeja Maciejewskiego, Zbigniewa Szymczaka i Adama Borchardta.

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Strona Główna

Wyniki Blitza

Wczoraj o godzinie 20:00 odbył się tradycyjny turniej błyskawiczny. Wzięło w nim udział ponad 80 szachistów. Jak co roku, na liście startowej znaleźli się nie tylko uczestnicy turnieju, ale również zawodnicy z okolic, którzy z różnych względów nie mogą grać w głównych grupach turniejowych. W taki właśnie sposób na liście startowej pojawili się im Krzysztof Żołnierowicz oraz fm Aleksander Kraiński.

Przebieg turnieju był naprawdę bardzo ciekawy, dużo było zaskakujących rozstrzygnięć i małych dramatów. Przykładem może być przypadek zwycięzcy turnieju Karola Jarocha, który w pierwszej rundzie poległ w walce z dużo słabszym zawodnikiem i po serii 9 kolejnych zwycięstw znalazł się na czele stawki i swojej przewagi już nie oddał.

Pierwsza trójka turnieju:

  1. Jaroch Karol
  2. Jędrzej Długosz
  3. Sieciechowicz Marcin

Najlepszą zawodniczką była Cichocka Urszula.

Pełne wyniki
Powered by Joomla!®. Designed by: themza templates affordable hosting Valid XHTML and CSS.