Jakie książki będą najlepszą opcją, jako Prezenty na mikołaja – puzzle dla dzieci? Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców, jak i dzieci cieszy się pozycja “Daj gryza”.

“Daj gryza”

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu gruby, duży i ciężki album, w którym młodzi czytelnicy będą mogli znaleźć bardzo dużą liczbę ciekawostek na temat kuchni z różnych stron świata. Oczywiście na pierwszej stronie będzie znajdowała się mapa wraz z numerami poszczególnych rozdziałów. Godny uwagi jest fakt, że każdy z nich został poświęcony jednemu z dwudziestu sześciu krajów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy z wspomnianych rozdziałów jest pewnego rodzaju podróżą śladami smaków, a także potraw. Występują liczne powiązania kuchni z przyrodą, kulturą czy historią określonego kraju. Można również znaleźć niezwykle cenne informacje o zwyczajach, składnikach czy tradycjach. 

“Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”

Warto wiedzieć, że jest to wielkoformatowa pozycja, która została pięknie wydana. Rodzice mogą mieć całkowitą pewność, że pociechom będzie bardzo trudno oderwać wzrok od wspomnianej pozycji. “Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” jest pewnego rodzaju połączeniem komiksu z planszami edukacyjnymi. Głównymi bohaterami omawianej książki są żubr Kuba oraz wiewiórka Ula, którzy podczas podróży do Parku Narodowego Yellowstone przeżywają mnóstwo zabawnych przygód. Ponadto po drodze mieli przyjemność poznać przyrodę aż ośmiu parków narodowych, a także ciekawostki, podobieństwa między nimi czy różnice. 

„FLAGA NA MASZT! PRZEWODNIK PO FLAGACH Z CAŁEGO ŚWIATA”

Bardzo duża liczba rodziców uważa, że jest to jedna z najlepiej zaprojektowanych książek edukacyjnych, jaka kiedykolwiek wpadła w ich ręce. W najprostszym możliwym ujęciu jest nie tylko uporządkowana, ale również czytelna i prosta. Jest to przewodnik dokładnie wyjaśniający co dokładnie oznaczają kolory zarówno współczesnych, jak i dawnych flag, chorągwi czy herbów. Czytelnicy dowiedzą się, że najstarszą flagą narodową jest flaga Danii.