Rodzice bardzo często zastanawiają się, czy w obecnych czasach warto kupić dziecku książkę. Na rynku dostępne są bowiem produkty, które mogą je znacznie bardziej zainteresować. Prezenty na Mikołaja nie muszą być drogie. Powinny jednak dostarczyć dziecku wartość. Jaka książka będzie zatem najlepszą opcją?

“Klimatyczni”

Jest to niezwykle inspirująca pozycja, dzięki której czytelnik może zrozumieć, że istnieje mnóstwo sposobów, by zrobić coś bardzo dobrego dla świata. Należy mieć świadomość, że treści oraz ilustracje będą nawiązywały do ochrony środowiska i recyklingu. Pociechy znajdą w książce opowiadania o siedmiu bohaterach z różnych części świata. Oczywiście łączy uch troska o ludzi i środowisko. Godny uwagi jest fakt, że wszystkie zagadnienia zostały bardzo dobrze wyjaśnione. Autorce udało się zachować równowagę. Ponadto opisywała bardzo ważne tematy przystępnym i lekkim językiem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie w każdym rozdziale będą znajdowały się komiks i wskazówki dla czytelników dotyczące tego, jakie zmiany mogą zostać przez nich wprowadzone do codzienności. Autorka książki jest wolontariuszką, która czyni dobro bezinteresownie. 

“Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat”

Jest to w najprostszym możliwym ujęciu kolejna część „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się z historiami imigrantek. Pozycja na pewno przypadnie do gustu rodzinom wielokulturowym, których celem jest wychowanie dzieci w duchu równouprawnienia. Warto wiedzieć, że jest to bardzo dobra książka, można przeczytać kilkadziesiąt inspirujących historii. Niektórym dorosłym może przeszkadzać wybór przykładów. 

“Co budują zwierzęta”

Autorka jest utalentowana zarówno artystycznie, jak i graficznie. Należy zaznaczyć, że dodatkowo posiada ogromną pasję, a także wiedzę na temat ekologii czy biologii. Wiedza jest przekazywana w bardzo estetyczny i przystępny sposób. „Co budują zwierzęta” jest albumem w większym formacie. Dzieci mają możliwość zapoznania się z różnorodnymi budowlami ze świata zwierząt.